Aktualizacja: 2 października 2023 93 dzień nauki 198 dni do wakacji dodaj do ulubionych ustaw stronę jako startową
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

przydatne linki

statystyka
licznik odwiedzin:
osoby on-line:
wpisów w księdze:
ilość fotografii:
fotografie archiwalne:

Zapraszamy Państwa na naszą nową stronę,
którą można znaleść pod adresem
https://sprzeplino.edupage.org

New Page 1
5 stycznia 2023
Uroczystość poświęcona Adamowi Mickiewiczowi

200 lat temu, w 1822 r. w Wilnie ukazały się Ballady i romanse Adama Mickiewicza – dzieło, które wyznaczyło początek epoki romantyzmu w Polsce. W związku z tym Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego.

Z tej okazji w całym kraju odbywały się różne uroczystości i imprezy poświęcone temu wydarzeniu. We wrześniu cała Polska uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”, podczas której czytano „Ballady i romanse „ Adama Mickiewicza. Nasi uczniowie również wzięli udział w tej akcji i czytali fragmenty ww. dzieła. Natomiast 21 grudnia na podsumowanie wspomnianego Roku Romantyzmu Polskiego uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Jolanty Ledwoń zaprezentowali społeczności uczniowskiej naszej szkoły jedną z ballad wspomnianego poety, a mianowicie „Powrót taty”. Tym samym oddając hołd naszemu wieszczowi narodowemu – Adamowi Mickiewiczowi.

Podczas tej uroczystości uczniowie zapoznali się także z biografią poety i poznali jego najważniejsze dzieła. Mamy nadzieję, że wspomnienia z tego wydarzenia pozostaną na długo w pamięci naszych uczniów.

powrót 

do góry
Contents copyright © 2004 by SP Rzeplino. Wszelkie prawa zastrzeżone! Created by Arkadiusz Kowalski