Aktualizacja: 2 lutego 2023 155 dzień nauki 140 dni do wakacji dodaj do ulubionych ustaw stronę jako startową
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

przydatne linki

statystyka
licznik odwiedzin:
osoby on-line:
wpisów w księdze:
ilość fotografii:
fotografie archiwalne:

New Page 1
21 grudnia 2022
Świąteczny quiz przyrodniczo – matematyczny

Dnia 20.12.2022r. odbył się w naszej szkole quiz z udziałem zaproszonych przedstawicieli z kl.VI, VII, VIII ze Szkoły Podstawowej w Dolicach.

Celem spotkania była nauka przez zabawę, a także wykorzystanie umiejętności matematyczno – przyrodniczych w działaniu. Tym razem szkoły nie rywalizowały między sobą. Nasi uczniowie wraz z zaproszonymi uczniami wymieniali się doświadczeniem, wiedzą , uczyli współdziałać w grupie. Quiz przebiegał w atmosferze świątecznej, gdzie grupy były podzielone na renifery, mikołaje, elfy i grinche. W każdej grupie byli przemieszani uczniowie z dwóch szkół. Zadania polegały na budowaniu figur z klocków konstrukcyjnych, układaniu jak najwyższej wieży z klocków „Jenga”, a także wykazaniem się znajomością stref czasowych, wiedzą ekologiczną, a przede wszystkim umiejętnościami matematycznymi. Quiz był przeprowadzony przy użyciu technologii informacyjno – komunikacyjnej. Każdy uczeń, który brał udział w quizie otrzymał świąteczny upominek. Grupie „mikołajów” udało się zdobyć najwyższą liczbę punktów. Jednak wszystkim drużynom gratulujemy zaangażowania .

Dziękujemy dyrektorowi szkoły pani Aleksandrze Kuczyńskiej za przyjęcie zaproszenia, a pani Elżbiecie Jarosz i panu Arkadiuszowi Kowalskiej i pani dyrektor Marlenie Strzeleckiej za zorganizowanie i przeprowadzenie turnieju.

powrót 

do góry
Contents copyright © 2004 by SP Rzeplino. Wszelkie prawa zastrzeżone! Created by Arkadiusz Kowalski