Aktualizacja: 23 czerwca 2022 4 dzień wakacji 64 dni do końca wakacji dodaj do ulubionych ustaw stronę jako startową
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

przydatne linki

statystyka
licznik odwiedzin:
osoby on-line:
wpisów w księdze:
ilość fotografii:
fotografie archiwalne:

New Page 1
19 czerwca 2017

Wraz z końcem maja w naszej szkole trwał „Tydzień Języków Obcych”. Nasi uczniowie, którzy na co dzień zdobywają wiedzę z j. angielskiego i j. niemieckiego mogli wykazać się w różnych zadaniach i konkurencjach. Jednym z nich było przygotowanie przez uczniów flag krajów Unii Europejskiej w dowolnej technice plastycznej oraz stworzenie konturów map Wielkiej Brytanii i Niemiec wraz z zaznaczeniem ciekawych miejsc tych państw. W kolejnych dniu klasy 4- 6 brały udział w konkursie wiedzy zarówno z j. niemieckiego – jak i – j. angielskiego. Z każdej klasy wyłoniony jeden uczeń z najwyższa ilością punktów w swojej kategorii wiekowej. I tak z kl. 4- był to Jakub Ostrawski (j. angielski); z kl. 5- pierwsze miejsce zajęła Amelia Kocjan (j. angielski); zaś z kl. 6 ex aequo dwoje uczniów- Agata Kowalska i Mateusz Pachniak (j. niemiecki).
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

W ciągu Tygodnia Języków Obcych odbył się również Quiz Wiedzy o Unii Europejskiej przeprowadzony przez p. M. Strzelecką. Uczniowie z klas 4- 6 byli podzieleni na pięć grup, a każda drużyna startowała pod nazwą gór: Himalaje, Tatry, Karpaty, Alpy i Pireneje. W zdrowej rywalizacji zwyciężyła grupa składająca się z następujących osób: Amelia Kocjan, Kacper Kostyra, Szymon Rybak, Maksymilian Borkowski, Marcel Michniacki.
Tydzień Języków Obcych został uwieńczony występami młodych artystów. Klasy młodsze (0-3) prezentowały piosenki w j. angielskim, których dzieci uczą się na zajęciach. Natomiast kl. 6 zaprezentowała piosenki w j. niemieckim. Niewątpliwie na uwagę zasłużył występ Piotra Kacperskiego, który zaśpiewał „Heute ist ein Schoener Tag”. Występ wszystkich młodych artystów został nagrodzony gromkimi brawami, a nasi najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami rzeczowymi.
Wszystkim gratulujemy!

powrót 

do góry
Contents copyright © 2004 by SP Rzeplino. Wszelkie prawa zastrzeżone! Created by Arkadiusz Kowalski