Aktualizacja: 1 marca 2021 186 dzień nauki 110 dni do wakacji dodaj do ulubionych ustaw stronę jako startową
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

przydatne linki

statystyka
licznik odziwdzin:
osoby on-line:
wpisów w księdze:
ilość fotografii:
fotografie archiwalne:

New Page 1
11 lutego 2021

W tym roku szkolne obchody Święta Niepodległości miały zupełnie inny przebieg niż dotychczas. Ze względu na pandemię COVID-19 musiały odbyć się zdalnie i w związku z tym opierały się głównie na indywidualnej pracy uczniów, którzy wykazali się zaangażowaniem i pomysłowością.

Z tej okazji uczniowie klas IV-VIII redagowali kartki dla Powstańców, wykonywali plakaty na temat 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także wzięli udział w konkursie recytatorskim „Polska wierszem malowana”, który odbył się online 10.11.2020 o 9.00.

Jego uczestnikami byli przedstawiciele klas IV-VIII – 9 osób. Wiersze, które prezentowali były przesycone elementami patriotycznymi, w których ukazane było nie tylko piękno naszej ojczyzny , ale także zmagania polskiego żołnierza w drodze do wolności.

Pierwsze miejsce zajęła Zosia Pawlik z klasy VIIIA, która recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”, drugie przypadło Mai Kędzierskiej z klasy VIB za piękne wykonanie utworu K. I. Gałczyńskiego „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”, a trzecie miejsce zajęła Agatka Klara z klasy IVA, która recytowała wiersz Władysława Bełzy „Ziemia rodzinna”.

Na laureatów konkursu czekają nagrody książkowe, które będą im wręczone po powrocie do szkoły. Natomiast pozostałym uczestnikom również gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie w to przedsięwzięcie, mając nadzieję, że w przyszłym roku więcej osób będzie chciało wykazać się umiejętnościami krasomówczymi. Poza tym pragniemy również podziękować tym uczniom, którzy wykonywali wspomniane kartki dla Powstańca, a także plakaty, których zdjęcia możemy zobaczyć na stronie naszej szkoły.

powrót 

do góry
Contents copyright © 2004 by SP Rzeplino. Wszelkie prawa zastrzeżone! Created by Arkadiusz Kowalski