Aktualizacja: 19 października 2020 49 dzień nauki 247 dni do wakacji dodaj do ulubionych ustaw stronę jako startową
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

przydatne linki

statystyka
licznik odziwdzin:
osoby on-line:
wpisów w księdze:
ilość fotografii:
fotografie archiwalne:

New Page 1
17 września 2020

Dnia 4 września br. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły wzięli udział w corocznej akcji "Narodowego Czytania", której celem jest propagowanie wśród społeczeństwa polskiego znajomości literatury narodowej, a szczególnie zachęcenie do czytania nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

Akcję „Narodowego Czytania” zapoczątkował w 2012 roku ówczesny prezydent Polski – pan Bronisław Komorowski. Natomiast w tym roku zainaugurował je pan prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, którzy do tegorocznego czytania wybrali utwór Juliusza Słowackiego pt.: "Balladyna". Jest to dramat w pięciu aktach , którego główną bohaterką jest córka ubogiej wdowy - Balladyna, pragnąca za wszelką cenę władzy i dążąc do niej, popełnia wiele zbrodni.

W przeciwieństwie do lat ubiegłych, w tym roku, ze względu na pandemię COVID- 19, akcja "Narodowego Czytania" w naszej szkole miała inny przebieg, niż wcześniej zaplanowany, a mianowicie najpierw odbyło się nagranie fragmentów „Balladyny” z udziałem zaproszonych gości, pani dyrektor oraz przedstawiciela społeczności uczniowskiej, a następnie uczniowie w swoich klasach mieli możliwość obejrzenia ww. nagrania. Poza tym na świetlicy znajdowała się gazetka na temat wspomnianej akcji , z której uczniowie mogli dowiedzieć się między innymi, jakie dzieła polskich autorów były czytane wcześniej.

powrót 

do góry
Contents copyright © 2004 by SP Rzeplino. Wszelkie prawa zastrzeżone! Created by Arkadiusz Kowalski