Aktualizacja: 30 września 2022 31 dzień nauki 264 dni do wakacji dodaj do ulubionych ustaw stronę jako startową
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

przydatne linki

statystyka
licznik odwiedzin:
osoby on-line:
wpisów w księdze:
ilość fotografii:
fotografie archiwalne:

New Page 1
26 czerwca 2020
Drodzy Uczniowie klasy VIII!

Gratuluję Wam ukończenia Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Rzeplinie. Dzisiaj wszyscy powinniście być z siebie bardzo dumni, gdyż świętujecie, a ja razem z Wami, osiem lat Waszej wytrwałej nauki i pracy nad sobą. Nie wiem jak Wy, ale ja przekonałam się, że czas szybko upływa. Tak niedawno się poznaliśmy, a już nadszedł czas pożegnania. Wspólnie spędzone chwile przejdą niebawem do historii. Może czasami będziecie do nich wracać i przypominać sobie te bardziej i mniej zabawne sytuacje, osiągnięcia i porażki, momenty zakochania i ból złamanego serca. Każde z tych wydarzeń budzi inne emocje i dla każdego z Was może mieć inne znaczenie. Pamiętajcie jednak, że wspomnienia mają to do siebie, że z czasem pięknieją i po latach nawet te trudne chwile wspomina się z uśmiechem na ustach.

Jednego jestem pewna, że dzień 26 czerwca 2020 roku zapamiętacie na zawsze. Jest to dzień wyjątkowy, nie tylko dlatego, że kończycie szkołę podstawową - jeden z głównych etapów Waszej edukacji, ale też dlatego, że zakończenie to odbywa się w czasie pandemii wywołanej przez wirusa COVID-19. W związku z tą nietypową sytuacją nie ma uroczystego apelu, podczas którego odebralibyście świadectwa ukończenia szkoły. Nie żegnają Was uczniowie z młodszych klas i nie towarzyszą Wam Rodzice oraz nauczyciele, którzy pomagali Wam zdobywać wiedzę i przyglądali się Wam jak dojrzewacie. Mimo to, pragnę abyście pamiętali, że uroczystość ukończenia szkoły to zwieńczenie Waszej wieloletniej ciężkiej pracy i wytrwałości, a nie tylko jeden dzień Waszego życia. Dzisiaj świętujemy to, czego nauczyliście się o świecie i o sobie, ale także Wasz pierwszy krok w dorosłość. Wasze Rodziny, Przyjaciele i my nauczyciele świętujemy razem z Wami Wasze osiągnięcia bez względu na uzyskane oceny i doceniamy każdy Wasz wysiłek włożony w pracę nad sobą.

Moi Drodzy, cel osiągnięty! Świętujcie, cieszcie się, ale nie spoczywajcie na laurach. Niech to będzie początek Waszej dobrej passy do realizacji marzeń i osiągnięcia rzeczy wielkich. Przed wami nowe wyzwania, z którymi będziecie musieli się zmierzyć, ale już niejednokrotnie udowodniliście, że dla Was nie ma rzeczy niemożliwych i trwajcie przy tym. Pamiętajcie, że największą wartością w życiu jest bycie dobrym człowiekiem i nie ma nic ważniejszego niż drugi człowiek. Bądźcie zawsze życzliwi, pełni empatii i niech przez całe Wasze życie towarzyszą Wam słowa znanego francuskiego pisarza Antoine de Saint- Exupery’ego: „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Pamiętajcie również, że uczymy się przez całe życie, czasami nawet nie zdając sobie z tego sprawy, dlatego wykorzystajcie Wasz potencjał i dany Wam czas. Czerpcie z życia to, co najpiękniejsze i sprawcie, aby było ono najcudowniejszą przygodą, jaką przyszło Wam przeżyć, czego życzę Wam z całego serca.

Wasza wychowawczyni
Jolanta Ledwoń

Treść do pobrania
powrót 

do góry
Contents copyright © 2004 by SP Rzeplino. Wszelkie prawa zastrzeżone! Created by Arkadiusz Kowalski