Aktualizacja: 5 lipca 2019 32 dzień wakacji 42 dni do końca wakacji dodaj do ulubionych ustaw stronę jako startową
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

przydatne linki

ostatnio dodane

statystyka
licznik odziwdzin:
osoby on-line:
wpisów w księdze:
ilość fotografii:
fotografie archiwalne:

subskrypcja


New Page 1
8 listopada 2018
Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej
im. Olimpijczyków Polskich w Rzeplinie

Dnia 5.11. 2018 roku odbył się, w Szkole Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Rzeplinie, nordic walking zorganizowany przez szkołę i Radę Rodziców.

Nazwaliśmy go "Marszem ku Niepodległej", bo w ten sposób chcieliśmy uczcić Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Było to jedno z wielu działań, podjętych przez naszą szkołę, mających na celu zaakcentowanie doniosłości tego wydarzenia.

W marszu uczestniczyli uczniowie, dyrektor szkoły pani Marlena Strzelecka, nauczyciele i zaproszeni goście: wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki, radna powiatu Joanna Chrząstowska, radny Gminy Dolice Dariusz Kuligowski, kierownik GOPS Anita Ukleja, wicedyrektor Zespołu Szkół w Dolicach Wojciech Ukleja, przedstawicielki stowarzyszenia "Nie ma mocnych".

Przed wymarszem dyrektor szkoły Marlena Strzelecka uświadomiła uczniom wagę tej rocznicy by i najmłodsi pamiętali, że żyjemy w Wolnej Ojczyźnie.

W tak szacownym gronie wyruszyliśmy na trasę rajdu, która liczyła 4600 metrów. Podziewaliśmy piękno ojczystej przyrody w jesiennej szacie. Humor wszystkim dopisywał.

Na zakończenie przechadzki ciasto i gorące napoje, przygotowane przez radę rodziców.

Chwała Niepodległej!
powrót 

do góry
Contents copyright © 2004 by SP Rzeplino. Wszelkie prawa zastrzeżone! Created by Arkadiusz Kowalski