Aktualizacja: 20 maja 2019 260 dzień nauki 31 dni do wakacji dodaj do ulubionych ustaw stronę jako startową
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

przydatne linki

ostatnio dodane

statystyka
licznik odziwdzin:
osoby on-line:
wpisów w księdze:
ilość fotografii:
fotografie archiwalne:

subskrypcja


New Page 1
10 września 2018

Dnia 7 września 2018r. na trzeciej godzinie lekcyjnej, odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji „Narodowego Czytania”. Jego organizatorkami były panie polonistki: Jolanta Ledwoń oraz Zofia Drzewiecka. Udział w nim wzięli uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, pani bibliotekarka oraz zaproszeni goście: sekretarz gminy Dolice- pani Marta Kęsik i przedstawiciel Rady Rodziców – pani Aneta Schabek. Celem uroczystości było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i uświadomienie im roli, jaką odgrywa książka w życiu każdego z nas.

Na początku apelu uczniowie odśpiewali hymn państwowy, a następnie uczennica Asia Orman zapoznała wszystkich zebranych z historią Narodowego Czytania i jego kolejnymi edycjami. Natomiast prowadząca uroczystość uczennica Amelia Kocjan przedstawiła sylwetkę Stefana Żeromskiego oraz problematykę „Przedwiośnia” – utworu, który był w tym roku czytany w ramach tej akcji. Po tej prezentacji na tle wykonanej przez uczniów klasy VIII gazetki o tegorocznej akcji Narodowego Czytania nastąpiło czytanie fragmentów wspomnianego utworu przez zaproszonych gości: sekretarza gminy Dolice – panią Martę Kęsik, przedstawiciela Rady Rodziców - panią Anetę Schabek oraz bibliotekarkę – panią Brygidę Kopacką, wicedyrektora szkoły – panią Marię Michalczyk, przedstawicielkę społeczności uczniowskiej – Julię Listos oraz polonistkę – panią Jolantę Ledwoń.

Po uroczystym apelu uczniowie rozeszli się do swoich klas, aby jeszcze wysłuchać fragmentów „Przedwiośnia” w wykonaniu swoich nauczycieli . Tegoroczna akcja czytania „Przedwiośnia” w naszej szkole bardzo się uczniom podobała i w przyszłym roku również zorganizujemy ją w podobnej formie.

powrót 

do góry
Contents copyright © 2004 by SP Rzeplino. Wszelkie prawa zastrzeżone! Created by Arkadiusz Kowalski