Aktualizacja: 12 grudnia 2018 108 dzień nauki 183 dni do wakacji dodaj do ulubionych ustaw stronę jako startową
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

do wygrania cenne nagrody

przydatne linki

ostatnio dodane

statystyka
licznik odziwdzin:
osoby on-line:
wpisów w księdze:
ilość fotografii:
fotografie archiwalne:

subskrypcja


New Page 1
17 października 2017
W piątek, tj. 13 października 2017 roku w naszej szkole świętowaliśmy przypadający na 14 października Dzień Edukacji Narodowej. Niektórzy dopytują się: od kiedy i dlaczego obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej? Odpowiadamy. W ten sposób świętujemy kolejne rocznice ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. KEN powołał do życia Sejm Rozbiorowy. Dzień Nauczyciela powołano na mocy ustawy "Karta praw i obowiązków nauczyciela" 27 kwietnia 1972 roku. Dziesięć lat później, w kolejnej ustawie ("Karta nauczyciela"), nazwa została zmieniona na Dzień Edukacji Narodowej. Datę 14 października uznano za święto wszystkich pracowników oświaty. Do dziś używa się zamiennie obu nazw - Dzień Nauczyciela i Dzień Edukacji Narodowej.

W Dniu Nauczyciela, uczniowie i ich rodzice wyrażają swoją wdzięczność pedagogom i innym pracownikom szkoły za ich trud i poświęcenie. Głównym punktem obchodów Dnia Edukacji Narodowej była uroczysta akademia, zorganizowana przeddzień Święta na trzeciej godzinie lekcyjnej w głównym holu naszej szkoły, którą swoją obecnością zaszczycili obecni nauczyciele i uczniowie naszej placówki.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego Kornelia Studzińska, Jacek Terka i Kacper Pachniak, złożyli serdeczne życzenia pracownikom szkoły, a następnie pozostali członkowie samorządu wręczyli własnoręcznie przygotowane, kolorowe pudełeczka ze słodką niespodzianką. Po życzeniach i słodkiej niespodziance na parkiet wyszły cheerliderki i przedstawiły wszystkim swój najnowszy układ taneczny. Ich występ nagrodzono gromkimi brawami.

Na końcu części oficjalnej rozstrzygnięto zagadkę pn. "Zgadnij kto to?". Zadaniem uczniów było rozpoznać na podstawie zdjęć z dzieciństwa nauczycieli uczących w naszej szkole.

Wszyscy uczniowie mieli za zadanie sportretować swoich wychowawców i innych nauczycieli. Powstało wiele pięknych a niekiedy zabawnych prac. Dzieci trafnie uchwyciły w swoich portretach cechy charakterystyczne portretowanych.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: p. Katarzyną Pierzyńską i p. Agnieszką Jagodzińską
powrót 

do góry
Contents copyright © 2004 by SP Rzeplino. Wszelkie prawa zastrzeżone! Created by Arkadiusz Kowalski