Aktualizacja: 12 grudnia 2018 108 dzień nauki 183 dni do wakacji dodaj do ulubionych ustaw stronę jako startow±
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

do wygrania cenne nagrody

przydatne linki

ostatnio dodane

statystyka
licznik odziwdzin:
osoby on-line:
wpisów w księdze:
ilo¶ć fotografii:
fotografie archiwalne:

subskrypcja


New Page 1
18 wrze¶nia 2017

Dnia 14.09.2017r. uczniowie klas: VIA, VIB i VII wzięli udział w wycieczce do Krępcewa, której celem było zwiedzenie ruin ¶redniowiecznego zamku i zapoznanie sie z pracami archeologicznymi, które s± tam prowadzone. Organizatorem wyjazdu była p. Z. Drzewiecka.
O godzinie 10.20 wyjechali¶my autokarem sprzed szkoły i na miejsce dotarli¶my o 10.40. Tam powitał nas pan archeolog - Przemysław Kołosowski, który najpierw opowiedział nam historię zamku i jego burzliwe dzieje, a następnie zaprowadził nas na zamkowe wzgórze, na którym trwaj± prace archeologiczne. Tam było jeszcze dwóch archeologów, którzy pokazali nam swoje zdobycze. Następnie pan Przemysław pokazał nam ¶redniowieczn± broń: miecz, kuszę i topór. Opowiadał nam również o życiu i zajęciach dawnych mieszkańców zamku. Na zakończenie spotkania przeprowadził konkurs i zwycięzcom rozdał nagrody.
Po dwóch godzinach zwiedzania wrócili¶my do szkoły, aby wzi±ć udział w dalszych lekcjach. Ta wycieczka bardzo nam się podobała, gdyż dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń i wzbogaciła nas o wiedzę historyczn± najbliższej okolicy. W przyszłym roku znów się tam wybierzemy, aby zobaczyć postępy prac archeologicznych.

powrót 

do góry
Contents copyright © 2004 by SP Rzeplino. Wszelkie prawa zastrzeżone! Created by Arkadiusz Kowalski